06.09.2016
Відповідальність за порушення вимог фінансового контролю
З метою забезпечення дієвості впроваджуваного механізму електронного декларування відповідно до вимог ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» чинне законодавство передбачає сувору відповідальність за неподання, несвоєчасне подання або подання недостовірних відомостей у деклараціях осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру
29.08.2016
Відповідальність водіїв за порушення правил безпеки дорожнього руху
Відповідно до статті 286 Кримінального кодексу України в залежності від наслідків передбачена різна відповідальність водіїв за порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту.
Зокрема, спричинення потерпілому середньої тяжкості тілесного ушкодження передбачено покарання - від штрафу до обмеженням волі на строк до 3 років.
29.07.2016
Новації Закону «Про судоустрій і статус суддів»
У процесі імплементації конституційної реформи судочинства 2 червня 2016 року Верховною Радою України схвалено Закон «Про судоустрій і статус суддів». Закон набирає чинності з 30.09.2016 року - з дня набрання чинності Законом України "Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)".
Закон визначатиме організацію судової влади та здійснення правосуддя в Україні на засадах верховенства права відповідно до європейських стандартів із забезпеченням права кожного на справедливий суд.
19.07.2016
Незабаром розпочнуть діяльність приватні виконавці
У розвиток положень конституційної реформи судочинства 2 червня 2016 року Верховною Радою України схвалено Закон «Про органи та осіб, які здійснюють примусове виконання судових рішень і рішень інших органів», який набирає чинності з 05.10.2016 року.
Закон визначатиме основи організації та діяльності з примусового виконання судових рішень і рішень інших органів (посадових осіб) органами державної виконавчої служби та приватними виконавцями, їхні завдання та правовий статус.
30.06.2016
Зміни до Конституції України в частині правосуддя
З метою запровадження судової реформи, покликаної утвердити незалежність судової влади, шляхом її деполітизації та посилення відповідальності перед суспільством, запровадження належних конституційних засад кадрового оновлення суддівського корпусу, 2 червня 2016 року Верховною Радою України ухвалений Закон «Про внесення змін до Конституції України (щодо правосуддя)», який підписаний Президентом і 29 червня 2016 року опублікований газеті «Голос України»
20.05.2016
Нові особливості спеціального досудового розслідування
З метою врахування особливих умов, в яких перебуває Україна (наявність тимчасово окупованої території, районів проведення антитерористичної операції), 12 травня 2016 року Верховною Радою України схвалено Закон за № 889-VIII, яким тимчасово до 15 квітня 2017 року у розділі XI "Перехідні положення" Кримінального процесуального кодексу України визначено нові особливості спеціального досудового розслідування кримінальних правопорушень.
29.04.2016
З 1 травня 2016 року набирає чинності новий Закон «Про державну службу»
З метою встановлення нових правових та організаційних засад державної служби як професійної, політично неупередженої діяльності на благо держави й суспільства 10 грудня 2015 року Парламентом України схвалено Закон «Про державну службу» (№ 889-VIII), який набирає чинності з 1 травня 2016 року.
15.04.2016
Удосконалено інститут спеціальної конфіскації
З метою забезпечення застосування інститутів «спеціальної конфіскації» і «арешту на майно» у відповідності з європейськими стандартами 18 лютого
2016 року Верховною Радою України ухвалено Закон «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України щодо виконання рекомендацій, які містяться у шостій доповіді Європейської комісії про стан виконання Україною Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України, стосовно удосконалення процедури арешту майна та інституту спеціальної конфіскації».
01.04.2016
Відповідальність осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за порушення законодавства про декларування доходів
З метою забезпечення виконання вимог Закону України «Про запобігання корупції» чинне законодавство передбачає адміністративну та кримінальну відповідальність осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за порушення вимог фінансового контролю, насамперед під час декларування своїх доходів.
24.03.2016
Хто подаватиме «електронні» декларації про доходи у 2016 році
18 березня 2016 року набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо особливостей подання службовими особами декларацій про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру у 2016 році», який спрямовано на запровадження у 2016 році роботи системи подання та оприлюднення відповідно до Закону України «Про запобігання корупції» електронних декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування