10.12.2019
Посилено кримінальну відповідальність за фальсифікацію лікарських засобів та обіг фальсифікованих лікарських засобів
Україною підписано та ратифіковано Конвенцію Ради Європи про підроблення медичної продукції та подібні злочини, що загрожують охороні здоров’я, яка набула чинності 01 січня 2016 року.
05.12.2019
Відновлено кримінальну відповідальність за незаконне збагачення
На виконання зобов’язанням України за статтею 20 Конвенції ООН проти корупції 2003 року, ратифікованої Верховною Радою України 18 жовтня 2006 року з метою відновлення кримінальної відповідальності за незаконне збагачення, а також запровадження інституту стягнення в дохід держави необґрунтованих активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування 31 жовтня 2019 року Парламентом ухвалено Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо конфіскації незаконних активів осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, і покарання за набуття таких активів».
30.07.2019
Посилено покарання за торгівлю людьми
На виконання Конвенції Організації Об'єднаних Націй проти транснаціональної організованої злочинності та протоколів, що її доповнюють (Протоколу про попередження і припинення торгівлі людьми, особливо жінками і дітьми, і покарання за неї і Протоколу проти незаконного ввозу мігрантів по суші, морю і повітрю) Верховною Радою України
6 вересня 2018 року ухвалено Закон «Про внесення зміни до статті 149 Кримінального кодексу України щодо приведення у відповідність з міжнародними стандартами».
31.05.2019
Запроваджується кримінальна відповідальність за водіння у нетверезому стані
Продовжуючи послідовну політику посилення відповідальності за керування транспортними засобами в стані сп’яніння Парламентом України ухвалено Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» від 22 листопада 2018 року № 2617-VIII (далі – Закон).
27.05.2019
Кримінальний проступок: що це і яка за нього передбачена відповідальність
З метою законодавчого врегулювання застосування положень Кримінального процесуального кодексу України (далі – КПК України) стосовно особливостей досудового розслідування кримінальних проступків та їх судового розгляду Верховною Радою України ухвалено Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» від 22 листопада 2018 року № 2617-VIII.
07.03.2019
Підкуп виборців: підстави кримінальної відповідальності та покарання
14.10.2014 Верховна Рада України внесла зміни до Кримінального кодексу України (далі – КК України), а саме до статті 160 Кодексу, щодо посилення відповідальності за вчинення злочинів проти виборчих прав громадян. Ухваленні парламентом зміни, серед іншого, виокремлюють підкуп виборців в окремий склад злочину, встановлюють кримінальну відповідальність не лише для тих, хто підкуповує виборців, а самих виборців, які отримують незаконну вигоду від голосування.
01.03.2019
Правопорушення під час виборів, за які передбачена кримінальна відповідальність
З метою забезпечення виконання вимог Закону України «Про вибори Президента України» розділ V Кримінального кодексу України (далі – КК України) визначає злочини проти виборчих прав громадян та покарання за них.
27.02.2019
Прокурор місцевої прокуратури – процесуальний керівник досудового розслідування
З прийняттям 13 квітня 2012 року Верховною Радою України нового Кримінального процесуального кодексу України (далі – Кодекс), побудованого на основі конституційних принципів змагальності та рівності сторін, зазнала змін функція органів прокуратури щодо нагляду за додержанням законів під час проведення досудового розслідування.
22.02.2019
Правопорушення під час виборів, за які передбачена адміністративна відповідальність
Дотримання встановленого Законом України «Про вибори Президента України» порядку проведення виборів забезпечується вимогами статті 105 цього Закону, яка встановлює, що особи, винні в порушенні законодавства про вибори Президента України, притягаються до кримінальної, адміністративної або іншої відповідальності в порядку, встановленому законом.
18.02.2019
Булінг: підстави відповідальності та види покарання
З метою визначення на законодавчому рівні явища булінгу, шляхів протидії цьому явищу, захисту прав дітей, а також інших осіб, які працюють у закладі освіти Верховною Радою України 18 грудня 2018 року ухвалено Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо протидії булінгу (цькуванню)».