Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
09.11.2023

На Буковині завдяки прокуратурі збережено 24 га геологічної пам`ятки природи «Онутська стінка»

Спеціалізована екологічна прокуратура Чернівецької обласної прокуратури у судовому порядку зобов’язала Вікнянську сільську раду винести межі геологічної пам`ятки природи місцевого значення «Онутська стінка» та закріпити їх на місцевості.


«Онутська стінка» - об`єкт природно-заповідного фонду місцевого значення площею 24 га, розташований на крутому західному березі річки Дністер, на північ від села Онут Чернівецької області. Ділянка покрита лісом та рідкісною рослинністю, частина з якої занесена до Червоної книги України.


Пам’ятка створена у 1993 році відповідно до рішення 18 сесії Чернівецької обласної ради народних депутатів XXI скликання.


Встановлено, що у січні 2008 року сільська рада дала згоду на взяття під охорону зазначеного об`єкта природно-заповідного фонду та дотримання режиму його заповідності, однак, досі межі геологічної пам’ятки не визначені, а земельна ділянка не внесена до Державного земельного кадастру.


Щоб унеможливити відчуження та самовільне зайняття цих земель, прокуратура звернулась до суду. Чернівецький окружний адміністративний суд  підтримав позицію прокурора – орган місцевого самоврядування має усунути порушення.

 

кількість переглядів: 567