Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
14.02.2019

Вимоги до звернень громадян

Порядок розгляду звернень та організації особистого прийому громадян  у органах прокуратури України регулюється статтею 40 Конституції України,  Законом України “Про звернення громадян” (надалі Закон) та Інструкцією про порядок розгляду звернень і запитів та особистого прийому громадян в органах прокуратури України, затвердженою наказом Генеральної прокуратури України №357, від 20.12.2018, зареєстрованою в Міністерстві юстиції України 16 січня 2018 р. за № 65/31517.

Так, відповідно до статті 5 Закону України “Про звернення громадян” у зверненні має бути зазначено прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання громадянина, викладено суть порушеного питання, зауваження, пропозиції, заяви чи скарги, прохання чи вимоги. Письмове звернення повинно бути підписано заявником (заявниками) із зазначенням дати. В електронному зверненні також має бути зазначено електронну поштову адресу, на яку заявнику може бути надіслано відповідь, або відомості про інші засоби зв’язку з ним. Застосування електронного цифрового підпису при надсиланні електронного звернення не вимагається, проте електронне звернення без електронного підпису надсилається у вигляді скан - або фотокопії звернення з підписом заявника із зазначенням дати.

Звернення, оформлене без дотримання зазначених вимог, повертається заявнику з відповідними роз’ясненнями не пізніш як через десять днів від дня його надходження, крім випадків, передбачених частиною першою статті 7 цього Закону (звернення, оформлені належним чином і подані у встановленому порядку, підлягають обов'язковому прийняттю та розгляду).

Крім того, відповідно до статті 8 Закону, письмове звернення без зазначення місця проживання, не підписане автором (авторами), а також таке, з якого неможливо встановити авторство, визнається анонімним і розгляду не підлягає.

Не розглядаються повторні звернення одним і тим же органом від одного і того ж громадянина з одного і того ж питання, якщо перше вирішено по суті, а також ті звернення, терміни розгляду яких передбачено статтею 17 цього Закону.

Повідомлення про припинення розгляду звернення надсилається заявнику один раз із роз’ясненням порядку оскарження прийнятого рішення за підписом керівника органу прокуратури. Наступні звернення з питань, що раніше перевірялися, долучаються до справи.

 
Відділ організації прийому громадян,
розгляду звернень та запитів
прокуратури Чернівецької області    

 

кількість переглядів: 1773