Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
19.02.2024

Підсанкційному настоятелю Свято-Успенського собору м. Херсон повідомлено про підозру у державній зраді та пособництві державі-агресору

За процесуального керівництва прокурорів Чернівецької обласної прокуратури настоятелю Свято-Успенського собору м. Херсон Херсонської єпархії (УПЦ МП) повідомлено про підозру у державній зраді та пособництві державі-агресору (ч. 2 ст. 111, ч. 1 ст. 111-2 КК України).


За даними слідства, священнослужитель, тісно підтримує контакти з представниками окупаційної влади та забезпечує ідеологічну підтримку рф у проведенні підривної діяльності проти України.


Встановлено, що під час окупації м. Херсону маючи авторитет та значний неформальний вплив на думку вірян УПЦ МП у місті Херсон та інших регіонах України, настоятель храму запрошував керівництво окупаційної адміністрації взяти участь у богослужіннях під час яких не забував дякувати своїм владним покровителям та радо давав про них хвалебні коментарі пропагандистським телеканалам.


За «службу» священнослужитель отримував від окупаційної влади держави-агресора певні блага, зокрема приміщення та майно для обслуговування своєї релігійної спільноти, яке вони всупереч встановленому законодавством України порядку, відбирали у громадян України та приватних акціонерних товариств.


Крім того, 30 вересня 2022 року, він взяв участь в «урочистому засіданні» так званого приєднання Донецької, Луганської, Запорізької та Херсонської областей України до складу рф, яке відбулось в георгіївській залі кремля.


Своєю присутністю на «заході» архімандрит УПЦ МП фактично засвідчив підтримку незаконній анексії територій України. Своїм прикладом він спонукав парафіян підтримати дії держави-агресора на тимчасово окупованих територіях.


За декілька днів до звільнення Херсона священнослужитель утік на тимчасово окуповану територію України.
З грудня 2022 року настоятель храму перебуває під санкціями РНБО.


Досудове розслідування у зазначеному провадженні здійснювали слідчі Управління СБУ в Чернівецькій  області за оперативного супроводу УСБУ в Херсонській області.


Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

кількість переглядів: 161