Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
24.03.2023

Поширення злочинного впливу, організація та участь у злочинному зібранні – «вору в законі» на прізвисько «Тенго Пітерський» та «смотрящому» колонії на Буковині повідомлено про підозру

За процесуального керівництва  Чернівецької обласної прокуратури «вору в законі» та кримінальному авторитету повідомлено про підозру у встановленні та поширенні злочинного впливу, а також організації та участі у злочинному зібранні (ч. 2, ч. 3 ст. 255-1, ч. 1 ст. 255-2 КК України).

За даними слідства, у жовтні 2014 року, за протекторату загальновизнаних у кримінальному світі суб’єктів підвищеного злочинного впливу – «ворів в законі», 32-річний громадянин Грузії пройшов процедуру ініціації  та отримав статус вищого суб’єкта злочинної ієрархії – «вор в законі» на прізвисько «Тенго Пітерський» або «Тенго Гальський».


Маючи авторитет у кримінальному світі, він встановив і поширив свій злочинний вплив у місцях відбування покарань, вирішував конфлікти та спірні ситуації, які виникали між представниками криміналітету.


У липні 2021 року «вор в законі» вийшов на 28-річного уродженця Дніпропетровщини, який за умисне вбивство двох осіб відбуває покарання у ДУ «Сокирянська виправна колонія (№67)», де у статусі «смотрящого» поширює свій злочинний вплив.

«Тенго Пітерський» зобов’язав «смотрящого» організувати зібрання («сходку»), де буде вирішено долю ув’язненого, який прибув на територію Сокирянської колонії для відбування покарання за вбивство одного з лідерів кримінального середовища.

«Смотрящий» виконав вказівку «вора у законі» та організував «сходку», яка відбулась з використанням засобів мобільного  зв’язку. Лідер «злочинного світу» висунув вбивці претензію, що той  вчинив не по «воровських поняттях», на його руках кров «порядної по злодійським міркам» людини.

За результатами злочинного зібрання «Тенго Пітерський», підкреслюючи свій статус «вора в законі», вирішив подарувати кілеру життя, однак зауважив, що покарання все ж таки буде. Після цієї розмови, він надав вказівки «смотрящому», що робити з «винним».

Досудове розслідування у вказаному провадженні триває.

Заходи з викриття здійснювали слідчі СУ ГУНП у Чернівецькій області спільно з оперативниками Управління стратегічних розслідувань в Чернівецькій області ДСР НП України, під процесуальним керівництвом обласної прокуратури.

 

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

 

кількість переглядів: 651