11.01.2021

У минулому році органами Чернівецької обласної прокуратури внесено 170 документів реагування на порушення прав засуджених та ув’язнених

Відповідно п.9 перехідних положень Конституції України прокуратура продовжує здійснення функції нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях, при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи громадян, до набрання чинності законом про створення подвійної системи регулярних пенітенціарних інспекцій.

За результатами проведених прокурорських перевірок на вказаному напрямі внесено 170 документів реагування, до відповідальності притягнуто 126 службових осіб піднаглядних установ.

З ініціативи прокурорів із ІТТ звільнено 2 незаконно утримуваних осіб та скасовано 2 акти індивідуальної дії.

Працівниками відділу нагляду за додержанням законів при виконанні судових рішень у кримінальних провадженнях, інших заходів примусового характеру у місцях несвободи, а також пробації обласної прокуратури  забезпечено належний нагляд за додержанням законів щодо надання медичної допомоги в установах виконання покарань.

Крім того, не допущено фактів катувань або жорстокого поводження із засудженими. Не було випадків смертей, а також втеч із установ виконання покарань та вчинення в’язнями інших особливо тяжких злочинів. Вживались заходи щодо запобігання поширення серед засуджених (ув’язнених) в установах попереднього ув’язнення та виконання покарань гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2.

 

кількість переглядів: 65