07.06.2018

Питання виконання вимог фінансового контролю у сфері електронного декларування залишаються актуальними

Органами прокуратури Чернівецької області у взаємодії з Управлінням захисту економіки у Чернівецькій області ДЗЕ Національної поліції України та Чернівецьким управлінням внутрішньої безпеки ДВБ Національної поліції України упродовж 2018 року вживались заходи щодо запобігання та протидії адміністративним правопорушенням, пов’язаним з корупцією.

Кількість зафіксованих оперативними підрозділами поліції правопорушень даної категорії у порівнянні з аналогічним періодом минулого року зросла вдвічі.

За 5 місяців 2018 року до суду скеровано 138 протоколів про адміністративні правопорушення, пов’язані з корупцією, серед яких 131 – за випадками несвоєчасного подання е-декларацій та повідомлень про суттєві зміни у майновому стані.

За суб’єктним складом 93 протоколи стосуються  депутатів місцевих рад; 16 – посадових осіб юридичних осіб публічного права (держлісгоспів – 6, лікувальних закладів – 5, інших комунальних та державних підприємств –5);  8 – колишніх поліцейських, 6 – державних  службовців; 9 – посадових осіб інших державних органів; 4 – посадових осіб органів місцевого самоврядування тощо.

За участі прокурорів судами розглянуто 110 протоколів, до адміністративної відповідальності у виді штрафу притягнуто 88 осіб.
Насамперед, «неохоче» виконують положення ст.ст. 45, 46, 52 Закону України «Про запобігання корупції» депутати місцевих рад.

З початку року до адміністративної відповідальності за ст. 172-6 КУпАП притягнуто 58 депутатів місцевих рад (Глибоцького, Заставнівського, Кельменецького, Сторожинецького, Новоселицького, Хотинського та інших районів).
Також непоодинокими є випадки несвоєчасного подання декларацій та повідомлень про суттєві зміни у майновому стані посадовими особами юридичних осіб публічного права.

Зокрема, десятьма постановами районних судів застосовано стягнення до посадовців окремих державних лісогосподарських підприємств області, закладів охорони здоров’я та міських комунальних підприємств.

За випадками умисного неподання декларацій та декларування завідомо неправдивих відомостей з початку року по області зареєстровано 22 кримінальних провадження (20 – за умисне неподання декларацій та 2 – декларування завідомо недостовірних відомостей). За більшістю із них наразі триває досудове слідство. 

Додатково інформуємо: умисне неподання суб’єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, карається штрафом від 2500 до 3000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 42500 грн до 51000 грн)  або громадськими роботами на строк від ста п’ятдесяти до двохсот сорока годин, або позбавленням волі на строк до двох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Несвоєчасне подання без поважних причин декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, тягне за собою накладення штрафу від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (тобто від 850 до 1700 грн). За неповідомлення або несвоєчасне повідомлення про суттєві зміни у майновому стані передбачено накладення штрафу від 100 до 200 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 1700 до 3400 грн).
    Прес-служба прокуратури Чернівецької області

            

кількість переглядів: 518